Cyklotrasa Vrakuňa - Eurovea

Autor: Soňa Svoreňová | 9.10.2014 o 11:49 | Karma článku: 8,16 | Prečítané:  3111x

Vrakuňu od tohto týždňa spája s Euroveou súvislá cyklotrasa. Príjemná trasa na cestu do práce aj pre voľné chvíle. Na bratislavské pomery prekvapí úsekmi popri Malom Dunaji, na hrádzi aj cez lesík.

Ešte donedávna bola cyklistika v Brastislave považovaná takmer výlučne za šport. V posledných troch rokoch sa to začína meniť. Ľudia využívajú čoraz viac bicykel ako dopravný prostriedok na cestu do práce, za kultúrou aj na stretnutia.

Medzi Bratislavčanmi sa traduje, že cyklotrasy v meste vedú odnikiaľ nikam. Možno donedávna to bola ešte pravda, v poslednej dobe však pribudlo viacero nových úsekov, ktoré existujúce cyklotrasy spájajú. Jedným z príkladov je aj prepojenie dvoch vzdialenejších mestských častí - Vrakune a Podunajských Biskupíc s centrom mesta.

V rokoch 2012, 2013 a 2014 medzi Vrakuňou a centrom mesta pribudlo niekoľko úsekov, vďaka ktorým sa dnes môžete dostať do Eurovei bez toho, aby ste zosadali z bicykla. Aj keď je medzi obyvateľmi Vrakune a Biskupíc využívaná najmä na voľné chvíle, dopravné zápchy z týchto mestských častí z nej robia atraktívnu alternatívu voči automobilovej doprave.

Cyklotrasa vo Vrakuni vytvára ďalší potenciál cyklodopravy a cykloturistiky do budúcnosti. Popri Malom Dunaji a Šúrskom kanáli sa po dobudovaní druhej etapy môže napojiť na novú cyklotrasu Jurava, ktorá spája Vajnory, Sv. Jur a Raču. Pozdĺž Dvojkrížnej ulice zase môže prepojiť Podunajské Biskupice s Mostom pri Bratislave, resp. medzinárodnou cyklotrasou pri Dunaji. Vyskúšajte.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Dokonalosť bokom, treba sa dohovoriť - Fenomén bratislavskej viacjazyčnosti

Či človek prežije - vojnu, koncentračný tábor, vyhnanstvo -, záviselo často aj od toho, či ovláda jazyk, hovorí Jozef Tancer, autor knihy Rozviazané jazyky

EKONOMIKA

Daň z nehnuteľností narástla. Kde ľudia platia najviac?

V Novom Meste nad Váhom zaplatia ľudia na daniach až o 330 percent viac ako vlani.

KULTÚRA

Pixar nikdy nedobehneme, ale máme iné prednosti, hovorí autorka Lichožrútov

Drž sa ľudí, ale drž sa od nich ďalej! Pravidlo jeden pre ponožkožrúta.


Už ste čítali?