Každý hlas sa počíta. Rozhodnime MY.

Autor: Soňa Svoreňová | 13.11.2014 o 11:55 | (upravené 13.11.2014 o 12:14) Karma článku: 6,08 | Prečítané:  184x

Ako bude vyzerať naše mesto, záleží od každého jedného z nás. Na to netreba zobrať murársku kelňu a ísť opravovať diery v dlažbe. Ale zobrať raz za štyri roky občiansky preukaz a ísť voliť, áno.

Po štyroch rokoch sa opätovne blížia komunálne voľby. Poštové schránky sa zapĺňajú predvolebnými letákmi a novinami, výnimkou nie sú ani desiatky bilboardov, z ktorých sa usmievajú rôzni kandidáti. Vo svojich blogoch píšem, že to, ako bude vyzerať naše mesto záleží od každého jedného z nás. Často sa ma ľudia pýtajú či majú zobrať napríklad zobrať murársku kelňu a ísť opravovať diery v dlažbe. To možno nie je nutné, ale zobrať raz za 4 roky občiansky preukaz a ísť voliť, áno. 

Napriek tomu si neraz kladieme otázky: Kto sú vlastne tí budúci zástupcovia ľudu? Čo doteraz robili? Naozaj to myslia s našou mestskou časťou vážne? Mnohí  kandidáti vytvárajú dojem, ako keby to, čo ľudí trápilo štyri roky, sa dá zrazu vyriešiť v priebehu jedného mesiaca.

Také jednoduché to však nebude. A preto treba voliť s rozvahou.

Dobrou pomôckou je pozrieť sa na volebný program kandidáta a porozmýšľať či aspoň niektoré z jeho nápadov sú trochu realizovateľné. Naznačí vám to, či to kandidát myslí so svojim programom vážne, a či rozumie kompetenciám ktoré mu dá funkcia o ktorú sa uchádza.

Komunálne voľby sú o úplne konkrétnych problémoch nášho každodenného života. Kvalita ciest, kosenie trávnikov a alergénnych burín, bezpečnosť, trasovanie a intenzita verejnej dopravy, dopravné zápchy, kultúrne podujatia, čistota. O tom všetkom rozhodujú primátor, starosta, poslanci mestského a miestneho zastupiteľstva. Nie je preto jedno koho si zvolíme. A už vonkoncom nie je jedno, či ostaneme sedieť doma alebo pôjdeme voliť. V komunálnych voľbách totiž neraz rozhodujú rozdiely niekoľkých pár hlasov. Voľba je možno ťažká, možno máte dojem že nie je koho voliť alebo naopak sa neviete rozhodnúť medzi viacerými kandidátmi. Jedno je však isté: najhoršia voľba je žiadna voľba. 

Preto nezabudnite: 15. novembra rozhodneme MY.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Dokonalosť bokom, treba sa dohovoriť - Fenomén bratislavskej viacjazyčnosti

Či človek prežije - vojnu, koncentračný tábor, vyhnanstvo -, záviselo často aj od toho, či ovláda jazyk, hovorí Jozef Tancer, autor knihy Rozviazané jazyky

EKONOMIKA

Daň z nehnuteľností narástla. Kde ľudia platia najviac?

V Novom Meste nad Váhom zaplatia ľudia na daniach až o 330 percent viac ako vlani.

KULTÚRA

Pixar nikdy nedobehneme, ale máme iné prednosti, hovorí autorka Lichožrútov

Drž sa ľudí, ale drž sa od nich ďalej! Pravidlo jeden pre ponožkožrúta.


Už ste čítali?